اسکچ آپ - Sketch up

هدف دوره : در طراحی داخلی سرعت یکی از نیازهای طراحی است چه بسا ایده ای به ذهن طراح می رسد و خیلی سریع می خواهد آن را پیاده کند از این رو شاید نرم افزارهای دقیقی چون اتوکد سه بعدی یا رویت و آرشیکد کار آمد نباشند . اینجاست که نرم افزاری توسط کمپانی Google اهمیت خود را در ایده پردازی سریع نشان می دهد . با این نرم افزار تغییرات نیز همچون ساخت اولیه سریع صورت می گیرد و در کمترین مدت می توانید دیدی قابل قبول از آن چه که در ذهن داشته اید به کارفرما ارائه دهید . این نرم افزار به خصوص برای کسانی که وقت زیادی را برای یادگیری کامل نرم افزار 3D Max ندارند ، مناسب است و با محیط جذاب و روان خود آن ها را به خود جذب می کند به خصوص که برای کار با آن نیاز به سیستم کامپیوتری قوی و پیشرفته ندارد . این نرم افزار معادل واژه اسکیس دستی در بین نرم افزارهای کامپیوتری است.
پیش نیاز دوره : بهتر است دوره های نقشه کشی ساختمان رسم فنی یا نقشه خوانی ، اتوکد دو بعدی مقدماتی و پیشرفته پیش از این دوره سپری شوند . اگر چه صرفا اگر کسی به نقشه ها شناخت داشته باشد و کار با کامپیوتر را بداند می تواند در این نرم افزار خوش بدرخشد . این دوره می تواند به عنوان اولین نرم افزار سه بعدی 3D به طراحان مبتدی آموخته شود تا پل گذاری برای ورود به عالم 3D Max باشد.
شیوه تدریس : این دوره در سایت کامپیوتر ارارئه می گردد و بدین صورت است که استاد فرمان های این برنامه را اجرا و کاربرد آن را بیان می کند . فراگیران با تمرین و حل نمونه های واقعی به سرعت بر آن چیره خواهند شد.
انتظارات در پایان دوره آموزشی : انتظار می رود فراگیر با یادگیری این دوره با محیط سه بعدی در کامپیوتر به خوبی بر قرار کند چرا که یکی از دلایل عدم موفقیت فراگیران در نرم افزار 3D Max عدم ارتباط با آن محیط است . از سویی دیگر به خوبی یک ساختمان را از جبهه های مختلف مدل سازی با اندازه های دقیق نموده و از زوایای مختلف آن تصویر تهیه نماید . همچنین با فراگیری پلاگین Vray قابل نصب بر این نرم افزار ، متریال ها را واقعی تر کرده تا تصاویر ایجاد شده با کیفیت نزدیکی به واقعیت خروجی بدهند.

اسکچ آپ - Sketch up مشاهده شده توسط Customers اسکچ آپ - Sketch up - نرم افزار Sketch up رتبه:4.4